Lütfen bekleyin..


Nimet DAL

GURURLA 5. YILIMIZ

24 Aralık 2017, 15:15

Batman’da 23 Aralık 2013 tarihinde günlük olarak yayınlanan ilk sayımızı okuyucuyla buluşturduğumuz gazetemiz 4. yılı geride bırakarak 5. yılına girdi.
Yayın hayatına başladığı günden beri ilimizde gündemi belirleyen renkli içeriği ve özel haberleriyle tarafsız bir şekilde Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda haber yapmayı kendine ilke edinen gazetemiz ilk günkü heyecan ve duyguyla yayın hayatına günlük olarak devam ediyor.
Geride bıraktığımız 5 yılda ilimizin gerçek ve perde arkasında kalmış olan sorunlarını gündeme getirip irdeleyen, çözülme noktasında önemli rol oynayan gazetemiz ilk günkü heyecanla aynı çizgide yayın hayatına devam ediyor.
Batman’da yaşanan gelişmeleri yalın ve sade bir şekilde sizlere aktarmaya çalıştık. Taraf olmadık, gerçeklerden şaşmadık.Halkın gündemi bizim gündemimiz oldu. ‘Kim ne der’ türü söylemleri düşünmedik. Sadece gerçekleri aktardık. Hiçbir zaman eğilmedik, doğruluktan şaşmadık. Vicdanımızı yaralamadık. Vicdanen rahat bir yıl geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
Gazete çıkarmak, gündemi takip etmek, gelişmeleri  bütünüyle ele almak tabi ki kolay değil. Elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştık. Bu süre zarfında sizden gelen olumlu tepkiler, güzel yaklaşımlar bizi kamçıladı.
Kar, dolu, yağmur çamur demeden gazeteyi sizlere ulaştırmanın gayretinde oldular. Bu tempomuz sıcak yaz aylarında da dinmedi. 50 dereceyi bulan yaz sıcağında en iyisini vermek için koşuşturduk, çabaladık.
Yoğun tempodan, çeşitli zorluklardan şikayetçi olmadık, pes etmedik. Elimizden gelenin en iyisini sizlere sunmak için mücadele verdik.
23 Aralık 2013 yılında yayın hayatımıza başlarken kendimizin de belirlediği bir rotamız vardı.Tüm ekonomik zorluklara rağmen gidebileceğimiz yere kadar gidecektik.Bu gün geldiğimiz noktada acaba bu dedikoduları yapan yaygara koparanlar utandı mı? Gazetemiz dimdik ayakta.Bu gün 5.yayın yılımızı kutluyoruz.Biz yola çıkarken dedikodulara ve tüm yıldırma politikalarına karşı hazırlıklıydık.Bizi yolumuzdan alıkoyanlar olduğu gibi köstek olacakları da biliyorduk..
 Bu mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir. Tek gayemiz budur.
Sevgili Batmanlılar…
Takdir içeren haber ve makalelerimizin yanı sıra eleştiri içeren haber ve makalelerde gazetemizde yer almıştır. Bunları yazarken asla kin, menfaat, ayrımcılık gibi kötü vasıflarla hareket etmedik.
Bunları her zaman reddettik.
Gazetecilikte kin, haset, ayrımcılık, menfaat olguları kabul etmiyoruz, etmedik. Zaten bunların bir gazetecide yaşam sürmesi mümkün değildir. Adalet terazisinden asla şaşmadık, Basın ilkelerini çiğnemedik. Yapıcı olmaya gayret gösterdik ve Batman’ın sorunlarını çözme noktasında hep diyaloğdan yana olduk.Toplumu ilgilendiren her meseleye Demokrat Gazetesi olarak müdahil olduk. Ne uzak durduk, ne de çok sulandırdık.
Ahenk ve nizam içinde ele aldık. Kimsenin gururu ile oynamadık, kimseyi karalamadık. Aynı şekilde kurumlarımızla da mesafeli olduk. Siyasi partilerimizle de aynı yakınlık ve uzaklıkta olduk.
Temel gayemiz, hep Batman oldu. Batman’da yaşayan sizler oldunuz.
Batman’ın yaşanabilir bir il olması için bize düşeni yapmaya çalıştık.İnsanları mutlu olan, hizmetlerin kaliteli aksettiği bir Batman mücadelesi verdik.
Hep yurttaş gazetecilik yaptık.5. yayın yılımızda da temel hedefimiz bu olacaktır. Batman için ter akıtmaya, ıslanmaya, üşümeye devam edeceğiz.
Zorlukları sizlerin de desteğiyle aşacağımıza inanıyorum. Eğer bu kentte yaşıyorsak; bir olmalıyız, birlikte mücadele etmeliyiz.  Batman’ı yaşanabilir bir kent haline getirmek hepimizin vazifesidir. Bu birlikteliği sağlayabilirsek; ekonomiden sağlığa, eğitimden tarıma, spordan sanata, yatırımdan istihdama kadar bir çok konuda önemli mesafeler alacağımız aşikardır.
Bu mutlu günümüzde gazetemize tebrik mesajı göndererek kutlayan Başta Batman Valimiz Ahmet Deniz, Milletvekilimiz Ataullah Hamidi ve Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy olmak üzere  Hüdapar Batman İl Başkanı Davut Şahin, Tire Kaymakamı Hemşehrimiz Dr. Hasan Tanrıseven, Türkiye Petrolleri Bölge Müdürü Mustafa Demir, Batman Esnaf Odaları Başkanı Talat Kara, Özel Yaşam hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dinç, Mehmet Dinç, Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, Batman Çevre Gönüllüleri Başkanı Recep Kavuş, Çiftay Aş. Enerji ve Maden Grubu Başkanı İbrahim Halil Kırşan, Türk Kızılayı Merkez Yönetim Kurulu üyesi Sebahattin Tezdiğ, Askon Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, Batman çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Sonsöz Gazetesi sahibi Ercan Atay, Gazeteci Nizamettin İzgi, Batman Çağdaş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Barış Arslan, Batman Gap Gazetesi sahibi Mansur Obut, DEDAŞ Basın sorumlusu Zeki Gün, Belediye ulaştırma Müdürü Veysi Güney, Milli Eğitim Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Mansur Gülmez, Gazeteci/ Yazar Fazıl Sezer, Yüksel Radyo sahibi Yahya Çiftçi, Askf Şub e Başkanı Mahmut Akyol, İş adamı Şehmus Demir, Eğitimci Muhyettin Ekinci, eski Kültür Müdürü Selahattin Ortaboy, Burhaniye devlet hastanesi müdür yardımcısı Ferhat Soyoral, İş adamı Cemal Kayık, Hasan Argunağa, Mahsun Zengin, Av. Kutbettin Suçin,    Gazeteci Yazar Selim Toprak, Hatice Türkan, Petrolspor eski sporcusu İsmail Baysal, Petrolspor Basın sözcüsü Kutbettin Barlak, Osman Seyrek, Müzisyen Murat Aykaç MESE İletişim Danışmanlığı Mert Aybars ve ismini sayamadığımız tüm okurlarımıza sonsuz teşekkür ederiz.  
Gün birlik ve beraberlik günüdür. Batman Demokrat Haber Gazetesi olarak biz üstümüze  düşeni yapmaya her zaman hazırız. Daha nice yıllarda buluşmak dileğiyle… Sevgiyle ve muhabbetle kalın…

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1026 gün önce

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=