Lütfen bekleyin..


Nimet DAL

Nasıroglu Batman için geliyor...

12 Mayıs 2023, 14:48

Batman Ak Parti adayı Ferhat Nasiroglu, babasından aldığı hizmet bayrağını, bu sefer de siyaset yoluyla taşıyacak ve Batman'da büyük işler yapacak. Zaten Nasiroglu Ailesi her zaman bu halka hizmet ettiler, iş ve aş verdiler... 
Özellikle Esentepe Külliyesi görülmeye değer. Bu muazzam projeyi Batman'a kazandıran Nasiroglu ailesine halkımız adına şükranlarımı sunuyorum. Siyaset yaşamında da Ferhat Nasiroglu'na başarılar diliyorum. İşte Ferhat Nasiroglu'nun Batman'a kazandıracağı bazı projeler ve istihdam desteği. 
"Ak Partili adayların basın mensuplarıyla buluşmasında projelerinden bahseden AK Parti Milletvekili Adayı Ferhat Nasıroğlu, yapacakları 3 organize sanayi bölgesinde en az 40 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. Nasıroğlu, Batman’ı üretim merkezi haline getirmek için çaba harcayacaklarını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Batman’da Miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan kentte gösterilen yoğun ilgiden son derece memnun olurken, ilk kez Akparti;’nin bir mitingi o kadar kalabalık oldu. 55 bini aşkın insanın katıldığı Miting sonrasında Külliye Camisinin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Necat Nasıroğlunu rahmetle anarken, Nasıroğlu ailesinin bu kente kazandırdığı hizmetler için teşekkür etti. Batman’dan moralli ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nasıroğlu ailesinin Batman’a önemli hizmetler getirmesinden dolayı memnuniyetlerini iletti.   

AMACIMIZ YOKSUL İNSANLARA, GENÇ İNSANLARA, İŞSİZ KARDEŞLERİMİZE BİR ALAN OLUŞTURMAK... 

İŞSİZLİK, hem ülkemizin hem de Batman'ın en büyük sorunu. Bu anlamda çözüm üreten herkese minnettarız. Ferhat Nasiroglu da işsizlik ve istihdam konusunda çok iyi şeyler düşünüyor, projeler üretiyor. Nasıroğlu konuşmasında, “Tabi amacımız ne? Bu memlekete hizmet etmek. Amacımız yoksul insanlara, genç insanlara, işsiz kardeşlerimize bir alan oluşturmak. Bizim de en güçlü olduğumuz alan bu. Biz bir şeyler programımıza koyduğumuz zaman buna inanarak canı gönülden yapacağımıza inanarak maddelerimizi sıraladık. Öyle uçuk kaçık projelerimiz yok. Ayağı yere basan, Batman’ın en temel ihtiyaçları, sorunları adım adım çözeceğiz dedik. Bu iddia ile yola çıktık ve çözeceğimize de canı gönülden inandık.” İfadelerini kullandı.


Açacakları organize sanayi bölgeleriyle 40 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını aktaran Nasıroğlu, “Bizim ilk günden beri en büyük projelerimizden bir tanesi üç tane yeni büyük organize sanayi bölgesi açacağım. Bunu arkadaşlarımızla beraber istişare ettik. Forumlara gittik, ziyaretlerde bulunduk. 40 bin kişiye istihdam yaratacağız dedik bu bölgede. En çok üzüldüğüm en çok zoruma giden mevcut organize sanayi bölgesine gittiğimde oradaki arkadaşlarla konuştuğumda ‘biz yatırım yapmak istiyoruz yer bulamıyoruz. Bu beni son derece yaralıyor, son derece üzüyor. Bir iş adamına, yatırımcıya yer bulamıyorsak, istediği alanı sağlayamıyorsak bu bizim büyük bir eksikliğimizdir. Bizim olmazsa olmazımızdır.” Diye konuştu.

BİZ YATIRIMCIYA KIRMIZI HALI SERECEĞİZ

Yatırımcının sorunlarını çözeceklerini vurgulayan Nasıroğlu, “Biz yatırımcıya kırmızı halı sereceğiz. Yatırımcının sorunlarını çözeceğiz. Yeter ki gelsin şu memleketimize yatırım yapsın. Memlekete yatırımın iki boyutu var. Bir tanesi büyük yatırımların gelmesi. Yani hedeflerimiz büyük olacak. Büyük yatırımlarla eğer bu yeni organize sanayi bölgelerini donatabilirsek o zaman Batman üretimin merkezi olacak. 2000’li yıllarda Gaziantep, Kayseri ve Konya bu işi çok iyi yönetti ve çok iyi yere geldi. Şimdi bu yeni yüzyılda diyoruz ki Türkiye’nin yüzyılı ve Batman’ında yüzyılı.” Dedi.

YENİ REZERV YENİ BİR MİLAT BATMAN İÇİN

Türkiye Petrollerinin tarihinin en büyük rezervine ulaştığını aktaran Nasıroğlu, “Günlük 100 varil petrol üretecekleri ve yüksek kalitede, 42 gravitede petrol olduğunu ilan etti. Bu ne anlama geliyor, siz 20’lere düştünüz, 30’lara, 40’lara, 50’lere şimdi de 100 bin varil tüm Türkiye Petrollerinin çıkardığının yüz katı demek. Bu neyi getirecek; yeni yatırımları getirecek, yeni istihdam alanları oluşturacak. Biz eğer bu rüzgârla beraber Batman’a yeni istihdama alanı, yeni yatırım ama özel sektörle beraber. Sadece Türkiye Petrollerinin imkanlarıyla değil bizimde bu yeni atılabilir adımda yer almamız lazım. Özel sektör olarak Batmanlı olarak. Batman’ı petrolün başkenti yapan Türkiye Petrolleridir. Bu yeni bir hamle. İlk rafineri kurulmasından itibaren şu anda ki yeni rezerv yeni bir milat Batman için. Ben ona inanıyorum.” İfadelerini kullandı.
İnanıyorum ki Batman için Nasiroglu bir şanstır.
Sanayi ve teknoloji alanında üretilecek projelerle binlerce gencimiz iş ve aşa kavuşacak.
Ayrıca petrol rezervi açısından aldığımız mujdelerle bu istihdam kapasitesi daha da artacak...
Bu duygularla Batman'a ve Batman halkına hizmet eden, aş ve iş sağlayan, gençliği mutlu eden, yaşanabilir bir kent için elini taşın altına koyan tüm duyarlı yürekleri alkışlıyoruz.
Ve 50 yıldır Batman'a hizmet eden, güzellikler katan NASIROĞLU AİLESİNE ayrıca teşekkür ediyorum.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
744 gün önce
1370 gün önce
1600 gün önce
1801 gün önce
1981 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=