Lütfen bekleyin..

Advert

Nimet DAL

HALKIN ADAMI, HALKTAN BİR VALİ...

08 Temmuz 2022, 19:34

      Batman’da gündemde Batman Valisi ve Belediye başkan Vekili Ekrem Canalp’ın sıra dışı bir kişilikle yaptığı çalışmalar duruyor...
Mülki idare amirleri halkla birlikte halkı anlayarak,Halkın sorunlarını hissederek, Halkın içine girip sorunları yerinde görerek çözmeleri en doğru ve en etkili yöntem. 
Batman'ın yeni valisi sayın Ekrem Canalp bu yolda emin adımlarla ilerliyor. 
Umarım bu değerli valinin içten çabası ile kronik sorunlar biter, huzur gelir ve Batman makus talihini yener. 
Bu yıl Kurban bayramı Cumartesi gününe denk geliyor. Müminlerin bayramı olarak kabul edilen ve ibadetlere kat kat sevap yazılan bu mübarek günde Kurban bayramını ifa edeceğiz. 40 dereceyi aşan sıcak bir havada karşılayacağımız Mübarek Kurban Bayramını en iyi şekilde geride bırakacağımıza inanıyorum. Bayramlarda, başta büyükler olmak üzere yakınlarımızı, komşularımızı ziyaret etmeye, küçükleri sevindirmeye; dayanışmaya, hediyeleşmeye, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye azami derecede özen gösterelim. 


Değerli Okurlarım bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda İç işleri Bakanlığı kararıyla Batman Valisi değişti. Batman’a Edirne Valisi Ekrem Canalp atandı. Vali Canalp bir süredir Batman’da hem Valilik hemde Belediye Başkan Vekilliği görevlerini birlikte yürütüyor. Batman’a geldiğinde halktan biri olacağı mesajını veren Vali Ekrem Canalp aradan geçen süreye baktığımızda gerçekten halktan biri ve sıra dışı bir vali olarak karşımızda duruyor. Batman halkı Valinin çalışmalarından oldukça memnun gözüküyor... 
Vali ve belediye başkan vekili Sayın Ekrem Canalp sık sık halkın içinde kenar semtlerde vatandaşlarla kucaklaşıyor, dertlerini dinliyor, devletin şefkatli yüzünü vatandaşa fazlasıyla gösteriyor. Batman Batman olalı Efkan Ala’dan sonra bu denli bir idareci gördüğünü hatırlamıyorum. 
Vali ve yöneticilerin bir çoğu zamanının büyük çoğunu makamlarında geçirir, halkın içine girmezken, Batman Valisi her gün halkın içinde makamında oturmuyor, projeleri takip ediyor, işlerin hızlanması talimat veriyor, Kamuoyunu rahatsız eden uygulamaların karşısında duruyor. 
Halkla birlikte hareket eden Vali Ekrem Canalp’ın bu yönetici kimliğinin tüm ülkedeki idarecilerde olması tek temennimiz. 


Bakın Vali Ekrem Canalp Siyasi görüşü ne olursa olsun, randevu talep eden tüm siyasi partilerle görüşüyor, İlimizin en ücra mahallerini koruma ordusu olmadan ziyaret edip, vatandaşa devletin sıcak yüzünü gösteriyor. Yere ya da kaldırıma bağdaş kurup oturarak, çocuklarla sohbet ediyor, Araçla değil, yürümeyi tercih edip, her gördüğü vatandaşla ayak üstü de olsa sohbet edip, sorunlarını dinliyor, Konuşmaktan çok, dinlemeyi tercih eden bir yapıya sahip olduğunu gözlemliyorum.

Batman gündemi yoğun, 600 bini aşan nüfusuyla kentimiz Büyükşehir olma yolunda gidiyor. Kentin kronikleşen sorunları, Uçak seferlerinin yok denecek kadar olması, Halkın ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalması,, 500 yataklı hastane yapımının yılan hikayesine dönmesine rağmen 30 bini aşan tekstil işçisinin gerçeği ile beraber yeni atanan halk adamı valimiz bu sorunların çözümü ve halk için büyük bir şans. 

Sayın Canalp, Batman halkının sevgi ve saygısını kazanmak için yoğun çaba sarfederken, hizmetler konusunda Batman’a önemli projeler kazandıracağına inanıyorum... 

Sonuç itibariyle, Vali ve belediye başkan vekili olarak göreve başlayan Sayın Ekrem Canalp yaptığı çalışmalar, hedef ve projeleriyle yeni döneme damgasını vuracağa benziyor. 
Sayın Valimize Halka olan bu sıcak tavrı ve kişiliği nedeniyle teşekkür ediyorum. Batman’a önemli projeler ve hizmetler kazandıracağına inancım büyük. 
Mübarek Kurban Bayramının bütün gönüllerde, tüm Batman’da en iyi biçimde yaşanması temennisiyle, bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; sizlere, sevdiklerinize, bütün halkımıza Allah’tan sağlık ve esenlikler diliyorum. Nice Bayramlara….

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
561 gün önce
1187 gün önce
1417 gün önce
1618 gün önce
1798 gün önce

RSS
© 2022 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=