Lütfen bekleyin..

Advert

Nimet DAL

AKPARTİ'DE HAMİDİ FARKI!

03 Ekim 2016, 03:20

Geçmişte 2 Dönem belediye başkanlığı, iki dönem de milletvekilliği yaptığı dönemlerde halkın sevgisini kazanan ve siyasetten uzun süre ayrı kaldıktan sonra yeniden Akparti çatısı altında Meclise giren Ataullah Hamidi’nin Ankara’da ofisi Batmanlılarla dolup taşıyor. Sorunu sıkıntısı olan hemşehrilerimiz soluğu Hamidi’nin makamında alıyorlar. Ataullah Hamidi gerçekten tecrübeli bir siyasetçi. Hamidi’yi Batmanlılar çok sever. Çünkü Batman’ın il olmasında ve büyük bir kente gitmesinde onun büyük emekleri ve çabası oldu.

Hamidi yaklaşık 1 yıldır Vekil olarak Batman’ı mecliste temsil etmeye çalışıyor.

Aslında Hamidi’nin bir şanssızlığıda TBMM’de görev yaptığı bir dönemde hain darbe süreci yaşanması, Olağanüstü hal, Bölgede artan terör olayları, yine partide Başbakan değişimi…

Yaşanan bu kötü süreçler deyim yerindeyse Vekillerin önüne bir engel oldu.

Çünkü yeni hizmetler üretmek gerçekten zor bu dönemde. Ben Batmanlı bir gazeteci olarak uzun yıllardır gazetecilik yapıyorum. Ve Batman’ı mecliste İktidar partisinde temsil eden bir Vekilin o kadar zor bir süreç yaşadığını hatırlamıyorum.

Sadece onun değil, bütün vekiller zor bir süreçten geçiyor. Çünkü Darbe sürecinde meclis hedef alınmış ve TBMM’ye hain darbeciler tarafından bombalar atılmıştı. İnanın bu süreçte Vekilimize destek verilmesi kanaatindeyim. Yinede yaşanan tüm bu süreçlere rağmen Sayın Vekilimizin alnının akıyla hizmet verdiğini görüyorum. Milletvekili Hamidi 3 Kasım sonrasında nasılsa, bu günde aynı şekilde şehri için gecesini gündüzüne katarak hizmet üretme sevdasında görüyorum.

VEKİLLİK GÖREVİ ATEŞTEN GÖMLEK

Hamidi’nin Batman için önemli projeleri var. Umarım Ülke rayına oturur her şey eskisi gibi olursa Batman’a ciddi projelerin olacağını düşünüyorum. Yaşanan bütün bu kötü süreçler ülkemiz adına gerçekten üzücü gelişmelerdi. Ama yinede sayın Vekilin Batmanın sorunlarının çözümü için yoğun bir gayret sarfettiğini düşünüyorum. Bakın Bayram boyunca bir ay vatandaşların içindeydi. Vatandaşları ağırladı. Sorun dinledi. Sorunları çözmeye çalıştı. Kurumları ziyaret etti, Organize sanayi bölgesinde üreticilerin işletmecilerin ayağına kadar gitti. İlçeleri ve oradaki vatandaşları dinledi.

Batman’da fabrikaların ve işletmelerinde taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Bana göre bu dönemde TBMM’de Ataullah Hamidi gibi tecrübeli bir siyasetçinin olması Batman için bir şanstır. Çünkü Batman büyüyen ve gelişen bir il ve yatırımlara ihtiyacı var.

YATIRIMLAR SON HIZ

Gözlemlediğimiz kadarıyla Batman’da hükümetin yatırımlarında bir aksama yok. Tüm yatırımlar hızıyla devam ediyor. Bakın yeni adliye sarayı hizmete girdi bile. Çocuk hastanesi inşaatı hızla sürüyor. 15 bin kişilik stadyum tamamlanma aşamasında. Spor salonları bir bir hizmete giriyor.Son hızla tesislerin tamamlanması için firmalar çaba içerisinde. İlçelerde de yatırımlar devam ediyor. Yine kentin sorunlarından biri olan Havayolu uçak seferlerinin artırılması ve inşaat sektörünün dört gözle beklediği havamania sorununu çözmek için Sayın Milletvekili Hamidi’nin yoğun bir gayret sarfettiğini görüyorum. Geçtiğimiz günlerde Batman’lı Mütahit ve iş adamlarından oluşan bir grup Hamidiyi mecliste ziyaret etti ve yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Milletvekili Hamidi’de bu sorunun çözülmesi için ilgili kurumlara talimat verdi.

Yine Fetö soruşturması nedeniyle açığa alınan ihraç edilen ve kapatılan kurumlarla ilgili de konunun takipçisi olduklarını açıklayan Hamidi haksız yere kimsenin mağdur olmaması için titiz bir çalışma yürüttüklerini açıkladı. Yine Valilik bünyesinde kurulan kriz masasında bütün bunların değerlendirilerek hiçbir insanın mağdur olmaması için gayret edeceğini vurguladı.

Gerek belediye başkanlığı döneminde ve gerekse de milletvekilliği dönemlerinde Batman’a ve Batman halkına sayılmayacak kadar çok hizmeti dokunan ve halk tarafından oldukça sevilen bu insanın hizmetlerine devam edeceğini buradan vurguluyorum.

Sayın Vekilimizin başarılı çalışmalarını gördükçe sevincimiz artıyor. Hamidi bu Önemli görevi ifa ederken halka karşı her zaman sevgi ve saygı çerçevesinde son derece insani duygularla yaklaşım göstermiş ve halkın gönlünde müspet bir iz bırakmıştır. Bu yüzden Hamidi taraflı tarafsız herkes tarafından takdirle karşılanan bir siyasetçi olarak anılıyor.

Yeni dönemde Hamidi’nin kentimize önemli hizmetler kazandıracağına eminim. Batman kalkınırsa, bölge kalkınır, İnsanlarımız aş ve iş sahibi olur.

Selam ve sevgilerimle…. 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
498 gün önce
1124 gün önce
1354 gün önce
1556 gün önce
1735 gün önce

RSS
© 2022 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=