Lütfen bekleyin..


Nimet DAL

“Yerel esnafımıza sahip çıkalım”

15 Temmuz 2021, 16:55

Dünya’yı etkisi altına alan pandemi sürecinde önlemler ve tedbirlerin hafifletildiği yeni bir Bayramı karşılıyoruz. Son 2 yıldır Bayramların evlerde ve sokağa çıkma yasakları altında kutlandığı bu bayram diğerlerinden farklı olacak. Covit 19 nedeniyle tedbirlerin ve yasakların hafifletildiği bir dönemde Kurban bayramını kutlayacağız. Bu Bayramda yine tedbirleri elden bırakmadan Bayram ibadetimizi ve ziyaretlerimizi gerçekleştirelim. Hastalığın fazla yayılmaması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor.     
“ALIŞVERİŞİMİZİ YEREL ESNAFIMIZDAN YAPALIM”
Bilindiği üzere ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında başta küçük ve orta ölçekli yerel esnafımız azami derecede etkilenmiştir. Esnafımız bu zor günlerde kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. Özellikle pandemi döneminde değişen alışkanlıklar ne yazık ki dünya markaları karşısında küçük ve orta ölçekli esnaf şirket ve işletmelerimizi zora sokmaktadır. Birbirimize destek olmamız gereken günlerdeyiz. 


Sizlerden de özellikle yerel esnafımızdan alışveriş yapmanız hususunda hassasiyet beklediğimi ifade etmek istiyorum. Birçok zorluğa birlikte göğüs germiş olan Batman halkı olarak bu zorlu günleri de duyarlılığıyla el birliği ile atlatacaktır. Sizlerin desteği yerel esnafımızın bir nebze nefes almasına imkan sağlayacaktır.
“BATMAN HALKINA ÇAĞRIMIZ ESNAFINA DESTEK OL”
Yerel esnaf; bizi biz yapan yerli ve toplumuna sahip çıkandır. Yerel esnaftan alışveriş yapmak demek Batman ekonomisine can vermek demektir.  Yerel esnaf bizim dar günümüzde de, mutlu günümüzde de yanımızda olandır. Düğünümüzde de, cenazemizde de bizimledir. Kimi zaman üzerimde para yok diyip veresiye yazdırdığımız, kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz, kimi zaman çayını içtiğimiz muhabbetiyle hemhâl olduğumuz bir yakınımızdan, dostumuzdan farkı yoktur. Onlar bizim üstümüzden elini hiçbir zaman çekmez. Aynı hassasiyeti bizim de onlar için göstermemiz lazım. 
Batman’lı hemşehrilerimi yerel esnafımızdan alışverişlerini yapmaya davet ediyorum. Ben bu çağrımın sesimin ulaştığı her yerde ve herkeste karşılık bulacağına inanıyor ve güveniyorum. Haydi Batman sen de alışverişini yerel esnaftan yap, şehrine esnafına sahip çık. Esnaf kazanırsa, Batman kazanır. 


“HAYAT PAHALILIĞI DÜŞÜNDÜRÜYOR
2020 yılını en kötü şekilde yaşadığımız bu günlerde maalesef halkın ekonomik olarak iyi durumda olmadığını görüyoruz. Hayat pahalılığının her alanda kendini hissettirdiği ülkemizde elinizi neye atsanız fiyatı 2 katına çıkmış vatandaşın alım gücü bir hayli düşmüştür.  İşçinin aldığı maaş erimiş, alım gücü düşmüştür. Zengin ile Fakir arasındaki makas daha da açılmıştır. İşsizlik oranının her geçen gün arttığı ülkemizde genç işsiz sayısının en fazla olduğu illerden biri kentimizdir. 
Geçen yıl baş gösteren Koronavirüs salgını sonrasında daha fazla artan ekonomik kriz, artan maliyetler nedeniyle esnafımız iş yapamaz duruma geldi. Gıda fiyatlarının 2 katına çıktığı günümüzde hayat pahalılığı her alanda kendini gösteriyor. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
251 gün önce
1107 gün önce
1308 gün önce
1488 gün önce

RSS
© 2022 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=