Lütfen bekleyin..


Nimet DAL

Başarılı bürokratımıza sahip çıkalım

21 Aralık 2020, 13:41

Batman’ın yetiştirdiği başarılı bürokratımız Ahmet Yıldız son dönemde yaşadığı haksız görevden alma mağduriyetleri nedeniyle gündemde yer almıştır. Siirt’te başarıyla AFAD il Müdürlüğü görevini yürüten Başarılı hemşehrimiz Yıldız’ın defalarca mahkeme kararıyla görevine dönmesine rağmen görevinde alınmasına hiç bir anlam vermiş değilim ve bunu tepkiyle karşılıyorum. 

BAŞARILARI ORTADAYKEN YILDIZ’A HAKSIZLIK YAPILDI 
Memuriyetine 1991 yılında Batman PTT Başmüdürlüğü Muhasebe Müdürlüğünde başlamış, daha ilk yılında, kıvrak zekası, mevzuata hakim olma ve problem çözme yeteneği amirleri tarafından keşfedilmiş ve kendisinden habersiz bir şekilde memuriyetinin 2. yılında Vekaleten Muhasebe Şefliğine getiriliyor.
Bu başarılarına, Kurumun 2’ye ayrılması nedeniyle 1997 yılında bu defa, Türk Telekom A.Ş' de Teftiş Kurulunda Denetmen olarak taçlandırır. Bu görevini 1997 ila 2005 yılına kadar yaklaşık 9 yıl sürdürür.
Teftiş Kurulunda; Rutin Denetimlerin yanı sıra, idari, teknik, disiplin konularında olmak üzere; birçok inceleme-soruşturma ve denetimi Türkiye'nin onlarca ilinde görev yaparak sürdürmüştür.
Yaklaşık 5 ay sonra yeni yapılanan ve AFAD olarak faaliyet gösteren kuruma bir kaç il seçeneği ile İL MÜDÜRÜ olarak kendisine teklifte bulunulur. Bu teklifler içerisinde bulunan Siirt Afad İl Müdürü görevini kabul eder ve 2015 yılı Mart ayında, Siirt Afad İl Müdürü olarak göreve başlar.
Eski adıyla Sivil Savunma İl Müdürlüğü ve yeni adıyla AFAD İl Müdürlüğü olarak Siirt ili; Hizmet binası, Araç-Gereç-Ekipman, Makine-Teçhizat ve Donanım bakımından Bölgenin en geri kalmış ili iken, görev yaptığı 20 aylık süreçte bu defa Bölgenin en büyük araç ve teçhizat parkına dönüştürmekle beraber yine bölgemizin en büyük hizmet binasını tahsis etmiştir. Somutlamak gerekir ise, bir örnek ile izah etmek yeterli. Bugün Diyarbakır ili, 1,2 milyon, Batman İlimiz 600 bin civarı ve Siirt İli de yaklaşık 200 bin nüfusa sahip olduğu düşünüldüğünde, Siirt İline dahası Otobüs alımı yapmış ve nüfus oranı bakımından örnekleme yaptığımız en küçük ilimiz dahil diğer illerde otobüs bulunmamaktadır. Bu örneklemeden yola çıkarak takdiri siz değerli okurlarıma bırakıyorum.
Siirt Afad İl Müdürü iken, 2016 Kasım ayında, yanında çalışan ve memuru olan ve kendisi tarafından uygun görülüp, bir nevi taltif edilen memuru tarafından ayağı kaydıralacak ve İl Müdürü görevinden alınıp, Söz konusu Siirtli Memuru yerine İl Müdürü olarak atanır ve kendisi de kızak bir kadro olan Araştırmacı kadrosuna alınır.


2016 Kasım ayından bugüne 2020 yılına kadar Onurlu bir duruş ile ve tek başına hukuk mücadelesine başlar.
Bu mücadelesinde; her defasında, mahkeme kararı ile göreve başlamasına karşın 4 defa görevden alınır.
Şimdi siz değerli okurlarıma ve Batman halkına soruyorum;
Çalıştığı her bir kurumda gönüllere dokunmayı başarmış bir bürokrat olan hemşehrimizin  sürdürdüğü hukuk mücadelesinde, hakkın ve hukukun tesisi için Batman Kamuoyu ve basını  duyarlılık gösterip her zaman desteklerini  fazlasıyla sundular. 
Peki şehrimizin, iktidar partisi, temsilcileri neden sus, pus ve duymadım, görmedim misali üç maymunu oynuyorlar. Yoksa, liyakatten, ehliyetten ve adaletten daha çok önemsedikleri yalaka ve dalkavukluğumu önemser hale mi geldiler. Adaletten, hukuktan ve dahası bugünlerde hukuk reformundan söz edenler samimi iseler, verdiği hukuk mücadelesini her defasında kazanan ancak, 4 kez hukukun verdiği kararı yerle yeksan edenleri nereye koyacaz.?
Memuriyet hayatında, bir çok merdiveni tabiri caizse kendi tırnakları ile kazıyarak tırmanan ve bu anlamda dört farklı Kurumda İdarecilik yapan ve her birinde başarı hikâyeleri bulunan, bağrımızdan çıkan bir hemşehrimize sahip çıkmak ve bu anlamıyla da daha üst makamlara getirmek için mücadelede taraf olmak boynumuzun borcu değil mi?
Verdiği hukuk mücadelesinde bizler her zaman yanında olacağız. Yolun açık olsun Değerli hemşehrimiz Ahmet YILDIZ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1026 gün önce
1206 gün önce

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=