Lütfen bekleyin..


Yazarlar

     Hayatı, çok farklı şekillerde tanımlayabiliriz. Örneğin: Hayat, bir anlık bir zamandır, bir talim ve terbiyedir, yiyip içme, yatma, eğlenmedir, bir imtihan ve deneyler zinciridir, hayaldir, bir rüyadır, bir yansımadır, iki çizgi arasında yaşananlard..
Bayramlar Müslümanlar için sevinç kaynağı, dayanışma, kaynaşma sembolüdür. Bir ay boyunca yemeden, içmeden oruç ayını ibadet ve şükürle geçiren biz Müminler , bu bayramı ne yazık ki hüzünle geçiriyoruz.Bayramı bay..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
Son günlerde Sosyal medyada yayılan bir video var eminim çoğumuz bundan haberdarız da şuna anlam veremiyorum Yüce Efendimiz'in(S.A.V)İsmi Şerifini Allah'tan korkmadan,utanmadan kullanan ve Coronavirüs ile ilgili rüya gördüğünü Efendimizin(S.A.V)..
Uzun zamandır gözüme çarpan bir konuyu dile getirmek istiyorum.Buz gibi havalara rağmen her köşe başında kimi elinde mendiliyle, kimi elinde tartı, kimi ise çöplerde karton toplayan ve elinde müzik aletleriyle küçük çocuklar karşımız..
Nihayet Ramazan bitti ve bir bayrama daha kavuştuk. Ne yazık ki, bu bayramda ziyaretçisi olmayan mahpuslar gibiyiz. Camiler kapalı, kabe kapalı, büyüklerimizin ellerinden öpüp helallik almaktan mahrumuz. İlk bayramı sevdiklerimizden uzakta sadece online yaş..
Rahmet yağmurlarını sinesinde barındıran bir bulut hüzmesi misali, Ramazan’ı Şerif’in hilali dünyamızın üzerine bir kez daha doğmak üzereyken; âsumana çevrili ellerimize kalplerimizden şöyle bir münacat dökülüyor:Ya İlahi! Kal..
Kadına Şiddete HAYIR!   Siz de benim gibi hergün izlediğimiz haberlerde kadına şiddet yahut kadınların ölüm haberini görmekten sıkılmadınız mı?   Bir erkek neden öldürür ki kadını, neden şiddet uygular kadına... Bunların hepsi sormamız gerek..
Yine bir bayram arifesindeyiz.  Pazar günü Mübarek Ramazan bayramını idrak edeceğiz.30 günlük orucumuzdan sonra Ramazan Bayramına kavuştuk.  Ancak Bayram havası yok. Bayrama hazırlık havası da yok. Neşe ve mutluluğun kırıntısı yok.Yakınlarımızı ziyaret e..
Yeni Tehditler Kaygıyı TetikliyorAraştırmalara göre COVID-19; SARS, kuş gribi gibi daha önce karşılaşılmamış tehditler, insanların kaygı düzeylerini daha önce gördükleri, bildikleri hastalıklara göre çok daha fazla anksiyete yaratıyor ve daha fazla tehdit ..

RSS
© 2020 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=