Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

                   Bir mucizeler zinciri, seyrengahıdır. Eşsiz bir koreografidir nimetlerin ... Duyuların itminana erdiği,ferahlığın, rahmeti aşkın yağdığı,tohumların emir alıp yücelerden silah altınaalındığı,bölük bölük bi..
Bir Eylül dünya barış günüdür. Barış, özgürlük, demokrasi ve insan hakları en çok ne yazık ki bu zamanda ihlal ediliyor. İhlal etmekten öte katlediliyor. Özellikle İslam coğrafyasında hak ihlalleri, zulüm, kan ve gözyaşı üzerine..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
       Travmatik (örseleyici) bir olayla karşılaşma(işkence,cinsel saldırıya uğrama,deprem,araba kazası ,ölüm ,savaş,yangın gibi) travmatik olarak tekrar eden,olayı hatırlatan uyarıcılardan kaçınma,artmış uyarırılmışlık belirtileri ile ortaya çıkan ağ..
Dünyadaki gelişmelere bakılırsa; gelecek asırları “İslam Medeniyeti” şekillendirecektir.Türkiye’miz de İslam’ın ve İslam medeniyetinin yaşayan tek temsilcisi ve ümmetin ayakta kalan son kalesi olduğu için; 2053’te “Kültürde,edeb..
Yine bir bayram arifesindeyiz.Salı günü Mübarek Kurban bayramını idrak edeceğiz.Bayramlar Kardeşliği, yardımlaşmayı, dost ve akraba ziyaretlerini hatırlatan en önemli dini günlerimizdir. Ekonomik kriz havasıyla Bayrama giriyoruz. Maalesef ABD’nin man&u..

RSS
© 2018 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=