Lütfen bekleyin..


Yazarlar

                   Bir mucizeler zinciri, seyrengahıdır. Eşsiz bir koreografidir nimetlerin ... Duyuların itminana erdiği,ferahlığın, rahmeti aşkın yağdığı,tohumların emir alıp yücelerden silah altınaalındığı,bölük bölük bi..
Yoğun nüfus artışın olduğu bölgemizde, başıboş çocukların sokakları doldurduğu hepimizin malumu. Bundan dolayı Camilerimizde yaz kuran kursları başlamıştır.  Diyanet işleri başkanlığımız, imamlara cami görevlilerine, yaz kuran kursu öğreticiliği görevi vererek Ya..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
İnsanları daima alttan alan siz olmayın, kimseye fazla güvenmeyin,inanç konusunda kendinizi frenleyin,Kimseye haddinden fazla zaman ayırmayın ve hak etmedikleri değeri vermeyin,Çabuk kanmayın,Aşırı iyi niyet sergilemeyin, sizi inciten,bir gram kadar bile ağırlığı ve kıymet..
Engellilerin toplumdaki varlıklarını kabul etmek ve bunların hayatlarını kolay şekilde devam ettirebilmelerini sağlamak hükümetlerin ve yerel yönetimlerin görevleridir.Belki engellilerin bir kısmı eğitilerek mevcut ortama uyum gözetmeleri sağlanabilir. Devletin öz&u..
Oruç, yaydığı manevi ışık ve enerji ile ve de toplumda yeniden oluşturduğu ilişki biçimiyle kötülük ve günahların, şeytan ve şeytanın avukatlarının, kötü düşünce ve vesveselerin, zarar verme ve öldürme niyet ve eylemlerinin etkisizleşti..
Bu yıl Ramazan bayramı salı gününe denk geliyor. 30 Gün boyunca oruçlarımızı tutarak bir Bayram’a daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Müminlerin bayramı olarak kabul edilen ve ibadetlere kat kat sevap yazılan bu mübarek günde Ramazan bayramını ifa edeceğiz..

RSS
© 2019 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=