Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Hayat, organiktir ve organik olarak devam etmesi gereken bir sermayedir. Onu aslına uygun olarak kullanma kılavuzuna uygun olarak istimal etmek gerekir ki bu hayat daha daha büyük bir hayatı doğurabilsin…Silahlarımız iyilik, fayda ve inanç olmalı. Gâh itfaiye iş&cce..
     İnsanın vücudu kendisine verilen bir emanettir.. Evlat, makam, unvan, yetki ve  sorumluluk üstlenen kişiye verilen görev  birer emanettir. Kuran ve Resülullah’ın sünneti Müslüman’a verilen en önemli emanettir. Veda hut..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
Son günlerde Sosyal medyada yayılan bir video var eminim çoğumuz bundan haberdarız da şuna anlam veremiyorum Yüce Efendimiz'in(S.A.V)İsmi Şerifini Allah'tan korkmadan,utanmadan kullanan ve Coronavirüs ile ilgili rüya gördüğünü Efendimizin(S.A.V)..
Uzun zamandır gözüme çarpan bir konuyu dile getirmek istiyorum.Buz gibi havalara rağmen her köşe başında kimi elinde mendiliyle, kimi elinde tartı, kimi ise çöplerde karton toplayan ve elinde müzik aletleriyle küçük çocuklar karşımız..
NEMO: Fransa’da başkan seçilenlere hediye edilen köpeğin adıdır. Her başkana seçildikten sonra sadakat timsali olarak bir köpek hediye edilir. Bu köpek sarayda istediği gibi davranır istediği yere tuvaletini bile yapar,Fransız kültürüne göre ins..
Rahmet yağmurlarını sinesinde barındıran bir bulut hüzmesi misali, Ramazan’ı Şerif’in hilali dünyamızın üzerine bir kez daha doğmak üzereyken; âsumana çevrili ellerimize kalplerimizden şöyle bir münacat dökülüyor:Ya İlahi! Kal..
Kadına Şiddete HAYIR!   Siz de benim gibi hergün izlediğimiz haberlerde kadına şiddet yahut kadınların ölüm haberini görmekten sıkılmadınız mı?   Bir erkek neden öldürür ki kadını, neden şiddet uygular kadına... Bunların hepsi sormamız gerek..
Bu yıl Kurban bayramı Cuma gününe denk geliyor. Müminlerin bayramı olarak kabul edilen ve ibadetlere kat kat sevap yazılan bu mübarek günde Kurban bayramını ifa edeceğiz. Yani İslam alemi için manevi anlamda çifte bayram olacak. Aynı gün içinde hem ..
‘Depresyon’ kelimesi belki de en çok kullandığımız psikolojik kelimelerden bir tanesidir. Herkes ya kendisi ya da çevresindeki birinden ‘depresyondayım’ isyanını mutlaka duymuştur. Depresyon üzerine şarkılar ve şiirler bile yazılmıştır. Peki gerçekte..

RSS
© 2020 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=