Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Hayat, organiktir ve organik olarak devam etmesi gereken bir sermayedir. Onu aslına uygun olarak kullanma kılavuzuna uygun olarak istimal etmek gerekir ki bu hayat daha daha büyük bir hayatı doğurabilsin…Silahlarımız iyilik, fayda ve inanç olmalı. Gâh itfaiye iş&cce..
İlim, kitap okumakla elde edilir. Özellikle geri kalmış ülkeler kitap gibi bir hazineyi elde bırakmamalı. Cehaleti yenmenin yolu ilim elde etmenin yolu, sağlam kaynaklı kitap ilim irfan medeniyeti ve kültür yakalamak gerekir. Dikkat ederseniz İslam’ın ilk emri ‘&rsquo..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
Sürekli geçmişi hatırlamak,etkilenmek,zihnini yaşanmış trajedilerle meşgul etmek,hüzünlenmek,delilik,aptallık,iradeyi yok saymak ve şimdiki yaşamını boşa geçirmektir. Geçmişi geçmişte bırakıp,her gün yeni ve taze bir başlangıç yapmak,dünden..
Uzun zamandır gözüme çarpan bir konuyu dile getirmek istiyorum.Buz gibi havalara rağmen her köşe başında kimi elinde mendiliyle, kimi elinde tartı, kimi ise çöplerde karton toplayan ve elinde müzik aletleriyle küçük çocuklar karşımız..
Pandemi 2020'yi kötü vurdu. Sadece bizi değil, tüm dünyayı vurdu. Yedi kıta, yedi milyar insan ;Asya'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Çin'e ta Amerika'ya kadar bütün ülkeler Corona 19 Virüsü ile uğraşıyor. Adeta ins..
Rahmet yağmurlarını sinesinde barındıran bir bulut hüzmesi misali, Ramazan’ı Şerif’in hilali dünyamızın üzerine bir kez daha doğmak üzereyken; âsumana çevrili ellerimize kalplerimizden şöyle bir münacat dökülüyor:Ya İlahi! Kal..
Kadına Şiddete HAYIR!   Siz de benim gibi hergün izlediğimiz haberlerde kadına şiddet yahut kadınların ölüm haberini görmekten sıkılmadınız mı?   Bir erkek neden öldürür ki kadını, neden şiddet uygular kadına... Bunların hepsi sormamız gerek..
Eğitimde Fırsat Eşitliği Sağlayan Her İlde Bir Üniversite Projesinin Şehir Ekonomisi için de Katkısı Çok BüyükHer ilde en az bir üniversite projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlık yaptığı dönemde teşvik etmesi ile hayata geçirilmiştir. Daha ö..
‘Depresyon’ kelimesi belki de en çok kullandığımız psikolojik kelimelerden bir tanesidir. Herkes ya kendisi ya da çevresindeki birinden ‘depresyondayım’ isyanını mutlaka duymuştur. Depresyon üzerine şarkılar ve şiirler bile yazılmıştır. Peki gerçekte..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=