Lütfen bekleyin..


Yazarlar

                   Bir mucizeler zinciri, seyrengahıdır. Eşsiz bir koreografidir nimetlerin ... Duyuların itminana erdiği,ferahlığın, rahmeti aşkın yağdığı,tohumların emir alıp yücelerden silah altınaalındığı,bölük bölük bi..
        Milletleri ve toplumları barışta sağlanmasında, huzurda teminin de, sevginin tesisinde ve insanların birbirleriyle kaynaşmada en büyük etken dindir. Dinlerin içinde de hak olan İslam dinidir. Barışı, kardeşliği emreden İslami yettir. Sanırım, Millet ..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
Insanların birçoğu umulmadık anlarda  beklenmeyen kötülükler yaparlar.oysa ki dışardan bize yansıyan bir şey yok.Çünkü tüm bunlara aslında biz müsaade ediyoruz.Içimiz karanlıkken,dışardaki gökkuşağını fark edemeyiz.Özünde i&..
Hazreti Ömer (Radıyallâhu anh) bir gece makamında iken sahabeden biri ziyaretine gelir. Selam verir. Hz. Ömer verilen selamı almaz. Sahabi, müsait bir yere oturur. Bu sırada Hz. Ömer işiyle meşguldür. Sahabi beklemeye başlar. Hz. Ömer ise bir müddet ..
“Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.” der Sokrates.Sokaklarımız neden güvensiz!Neden yok yere her gün gençlerimiz ölüyor!Neden tahammülsüz bir toplum olduk…Neden üretmeden tük..
Değerli okurlarım Batman’da ciddi bir lobi eksikliği yaşandığını her platformda dile getiriyoruz. Maalesef şehrin bazı sorunlarını çözmek oldukça zaman alıyor ve koordinasyon eksikliği yaşanıyor. Bu sorunlar bazen aylarca çözülemiyor. Bugünkü makal..

RSS
© 2019 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=