Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Hayat, organiktir ve organik olarak devam etmesi gereken bir sermayedir. Onu aslına uygun olarak kullanma kılavuzuna uygun olarak istimal etmek gerekir ki bu hayat daha daha büyük bir hayatı doğurabilsin…Silahlarımız iyilik, fayda ve inanç olmalı. Gâh itfaiye iş&cce..
    Bir gün  adamın biri peygamberimizin huzuruna gelince, peygamberlik heybetinden, titremeye başlamıştır. Durumu fark eden Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “ Kendine gel ! ben bir hükümdar değilim. Ben ancak kureyş kabilesinden kurumuş et yiyen bir ..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
Aldatmak tedavi edilmesi gereken bir hastalık,cezalandırılması gereken bir suç,kınaması gereken bir ahlaki ayıp değil,bir kişilik özelliğidir.Aldatan kişinin sıkıntılı zamanlarında,zorlandığı koşullara,durumlara karşılık ürettiği bir çözüm davranışıdır. Bu ..
Değerli okuyucularım...Uzun zamandır yazı yazmadım. Allah'ıma şükürler olsun bana bu yazıyı yazmayı nasip etti. Elime tekrar kalemi almak istedim. Yazı yazmayı özlemiştim. Yazımın konusu bitmek bilmeyen "Salgın" .Dünyada ve   Ülkemizde Covid sal..
Yine bir Ramazan Bayramı, yine kalpler kırık, yine buruk yürekler ve yine kapılar kapalı...Bayram sabahı yepyeni elbiseleriyle coşkuyla, heyecanla kapılarımızı çalıp, merhaba "Bayramımız kutlu olsun, şekeriniz tatlı olsun, İda we piroz be" diyemeyecekler.Dostlar, akraba..
Rahmet yağmurlarını sinesinde barındıran bir bulut hüzmesi misali, Ramazan’ı Şerif’in hilali dünyamızın üzerine bir kez daha doğmak üzereyken; âsumana çevrili ellerimize kalplerimizden şöyle bir münacat dökülüyor:Ya İlahi! Kal..
Kadına Şiddete HAYIR!   Siz de benim gibi hergün izlediğimiz haberlerde kadına şiddet yahut kadınların ölüm haberini görmekten sıkılmadınız mı?   Bir erkek neden öldürür ki kadını, neden şiddet uygular kadına... Bunların hepsi sormamız gerek..
Dünya’yı etkisi altına alan pandemi sürecinde önlemler ve tedbirlerin hafifletildiği yeni bir Bayramı karşılıyoruz. Son 2 yıldır Bayramların evlerde ve sokağa çıkma yasakları altında kutlandığı bu bayram diğerlerinden farklı olacak. Covit 19 nedeniyle tedbirlerin ve yasak..
‘Depresyon’ kelimesi belki de en çok kullandığımız psikolojik kelimelerden bir tanesidir. Herkes ya kendisi ya da çevresindeki birinden ‘depresyondayım’ isyanını mutlaka duymuştur. Depresyon üzerine şarkılar ve şiirler bile yazılmıştır. Peki gerçekte..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=