Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Hayat, organiktir ve organik olarak devam etmesi gereken bir sermayedir. Onu aslına uygun olarak kullanma kılavuzuna uygun olarak istimal etmek gerekir ki bu hayat daha daha büyük bir hayatı doğurabilsin…Silahlarımız iyilik, fayda ve inanç olmalı. Gâh itfaiye iş&cce..
     On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayın gölgesi üzerimize gelmiş bulunuyor. On bir ay boyunca,gece –gündüz demeden  midemiz,  iç organlarımız vücut sistemimiz  çalıştı. Yoruldular, yorgun düştüler beklide..
Olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnameler 21 Temmuz 2016’dan itibaren ülkemizin gündeminde…Yaklaşık on yedi yıldan sonra ülkemizde olağanüstü hal ilan edilme sebebi ise 15 Temmuz 2016’da cereyan eden insanlık dışı, akıl almaz da..
 Bu gün ki yazımızda geri dönüşümü bir an önce  hayata geçirmesek  geri döşü olmayan bir yola  gireceğimize değinmeye çalışacağım. Sınırlı kaynakların var ama dünya nüfusu her gün katlanarak artıyor. Daha fazla ..
Sürekli geçmişi hatırlamak,etkilenmek,zihnini yaşanmış trajedilerle meşgul etmek,hüzünlenmek,delilik,aptallık,iradeyi yok saymak ve şimdiki yaşamını boşa geçirmektir. Geçmişi geçmişte bırakıp,her gün yeni ve taze bir başlangıç yapmak,dünden..
Batman Jandarma Alay Komutanlığı görevini başarılı bir şekilde yürüten Jandarma Albay İsa Çakmak'tan söz ediyoruz.  Değerli okuyucularımız bu kez yorum köşemizi değerli komutanımıza ayırdık. Kendisinden söz etmek istedim. O bir halk&..
Pandemi 2020'yi kötü vurdu. Sadece bizi değil, tüm dünyayı vurdu. Yedi kıta, yedi milyar insan ;Asya'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Çin'e ta Amerika'ya kadar bütün ülkeler Corona 19 Virüsü ile uğraşıyor. Adeta ins..
Rahmet yağmurlarını sinesinde barındıran bir bulut hüzmesi misali, Ramazan’ı Şerif’in hilali dünyamızın üzerine bir kez daha doğmak üzereyken; âsumana çevrili ellerimize kalplerimizden şöyle bir münacat dökülüyor:Ya İlahi! Kal..
Kadına Şiddete HAYIR!   Siz de benim gibi hergün izlediğimiz haberlerde kadına şiddet yahut kadınların ölüm haberini görmekten sıkılmadınız mı?   Bir erkek neden öldürür ki kadını, neden şiddet uygular kadına... Bunların hepsi sormamız gerek..
Göreve geldiği günden beri adından en çok söz ettiren yönetici kuşkusuz sayın Valimiz Hulusi Şahindir. Yediden yetmişe herkesim aşina olduğu bu isimi biraz daha yakından tanıyalım:Esenler Kaymakamlığından Batman’a atandığı zaman Esenlerde yaşayan Batmanlılar..
‘Depresyon’ kelimesi belki de en çok kullandığımız psikolojik kelimelerden bir tanesidir. Herkes ya kendisi ya da çevresindeki birinden ‘depresyondayım’ isyanını mutlaka duymuştur. Depresyon üzerine şarkılar ve şiirler bile yazılmıştır. Peki gerçekte..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=