Menü

Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Geri Dön

Öğretmenler gününe buruk kutlama!

24 Kasım 2020, 16:43

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın İl halk kütüphanesinde program düzenlendi. Programa Vali Hulusi Şahin , Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Aslanlı, Akparti İl Başkanı Akif Gür, şehit öğretmen Aybüke’nin babası Sadık Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLER ANILDI
Vali Şahin, Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından kütüphanede açılan resim sergisini gezdi ve şehit Şenay Aybüke Yalçın için hazırlanan müzik gösterisini izledi.  Mesleğe yeni başlayanlar adına Şehit Öğretmenler Ortaokulu öğretmeni Sultan Yiğit’in konuşması, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın ve Batman’da görevleri başında şehit edilen öğretmenler için hazırlanan slayt gösterimi yapıldı. 


“KAZANLIK ZİHNİYET EVLATLARIMIZI KATLEDİYOR”
Programda konuşan Vali Hulusi Şahin, Batman’da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buruk kutladıklarını belirterek, “24 Kasım Öğretmenler Günü aslında bir kutlama olması gerekir. Öğrencilerin öğretmenlerimize, çocuklarının, evlatlarının çiçek vermesi, onlarla kucaklaşması gerekir. Böyle bir gün olması beklenir. Ama biz bunu sanki şehitler gününde bir cenazede gibi çok duygulu anlar yaşıyoruz. Bunun sebebi, evlatlarımızı katleden hain, zalim, karanlık zihniyettir. Bu hain, zalim, karanlık zihniyet evlatlarımızı katlediyor. Sadece öğretmenlerimizi değil, hemşirelerimizi, doktorlarımızı, imamlarımızı, polislerimizi, askerlerimizi, korucularımızı katlediyor. Biz bugün çok daha güzel ve neşeli bir günde bir arada olmak istemez miydik? Niye bizim elimizden bu güzel düğün günümüzü aldınız ve cenaze gününe çevirdiniz? Bu gül yüzlü Aybüke’nin, şehidimizin de beraber olması gerekmez miydi değerli kardeşlerim?” dedi. 
Etkinliğe katılan Şehit öğretmen Aybüke’nin babası Sadık Yalçın ise yaptığı konuşmada kızının adının kütüphaneye verilmesinden dolayı teşekkür etti.  

 

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Normal Siteye Dön