Menü

Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Geri Dön

Vali Şahin’den Öğretmenler Günü mesajı

23 Kasım 2020, 20:29

Batman Valisi Hulusi Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Vali Şahin mesajında," Büyük fedakârlık ve özveri ile geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayan, hak, adalet, sevgi ve saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini en güzel şekilde ifade etmiştir.
 
Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.
 
Bu vesileyle; kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla Ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek vazifelerini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşerek hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anarken görev başındaki ve emekli tüm öğretmenlerimize aile ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu günler diliyorum. 

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Normal Siteye Dön