Menü

Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Geri Dön

Demir’den Rektör Durmuş’a ziyaret

23 Kasım 2020, 20:23

MHP Batman İl Başkanı Kerem Demir, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Rektör Durmuş, Batı Raman Külliyesi’nde gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Başkan Demir’e ülkenin birlik ve beraberliği için, memleket meseleleri için ortaya koydukları net tavırdan dolayı teşekkür eden Rektör Durmuş

, “Memleket meseleleri söz konusu olduğunda siyasi kimlik ne olursa olsun bir tarafa bırakmak gerekiyor. Çünkü bu memleket kolay kazanılmadı. Şehit kanlarıyla kazanılan bu memleketin geleceği için her birimize görevler düşmektedir. Gençlerimizi her fırsatta 100 yıl öncesine Çanakkale’ye götürüp tarihi yerinde gösteriyoruz, bu toprakların nasıl korunduğunu görmelerine imkan sağlıyoruz. Bilimsel bilgiyle donanmadıkları sürece yok olmaya mahkum olacaklarını gösteriyoruz. Bu doğrultuda Batman Üniversitesi olarak Asım’ın neslini yetiştirmek için gençlerimizi hem bilimsel hem de ilmi olarak donatmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Demir ise başta Batman Üniversitesi’ne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.Başkan Demir, şöyle devam etti, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bizler bu vatan için taş üstüne taş koyan kim olursa olsun her zaman için destek vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Batman Üniversitemizin kentimizin gelişimine yaptığı katkılar yadsınamaz. Bu anlamda Sayın Rektör’ümüze teşekkür ediyoruz.”

 

Rektör Durmuş ziyaret anısına Başkan Demir’e plaket takdim etti.

 

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Normal Siteye Dön