Menü

Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Geri Dön
 • CHP’den Sandık Güvenliği Mutabakatı

  CHP Batman il başkanı Hüseyin Yaşar, 2019 yılında yapılması planlanan yerel ve genel seçimlerinde sandık güvenliğini sağlamak adına diğer siyasi partilerle mutabakata vardıklarını açıkladı.

 • Küçükkaya Hasankeyf'e Hayran Kaldı

  Fox TV yorumcusu İsmail Küçükkaya Hasankeyf'e hayran kaldı. Ünlü ressam ve sanatçı Ahmet Güneştekin in sanat merkezi için Batman'a gelen yorumcu, yazar Küçükkaya, dünya kültür mirası Hasankeyf in ılısu baraj suları altında kalacak olması büyük bir talihsizliktir.dedi

 • İşadamı Altay Misafirlerini Köyde Ağırladı

  Batmanın güzide iş adamı Mütahit İlhan altay ın oğlunun sünnet töreninde düzenlenen mevlidi Şerife büyük bir katılım oldu. Bismil içesi ve köylerinden kanaat önderleri köy ağalarının yanısıra

 • Barlak: "Vali ve Taraftara Yazık"

  Batmanın sevilen gazetecisi spor adamı Kutbettin Barlak Petrolsporun son durumuyla ilgili yaptığı yorumunda "Son yıllarda Petrolspor’un sıfır bütçeyle TP tarafından Batmanlı işadamlarına borçsuz harçsız devredilmesine, bir kısım basın mensupları dahil birçok kişi ve kurum, bu geçişi olumlu karşılamıştı. Neymiş efendim takım halkın eline geçsin ve Batman halkı birlik beraberlik içinde bu takımı bir üst lige çıkarsın; amaç buydu ama uçtu gitti. Her sezon başı lige şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Petrolspor camiası maalesef Vali başta olmak üzere şehrin tüm dinamiklerinin desteğini arkasına almasına rağmen maalesef istenilen başarıyı elde edemedi.

 • Başaran “Newroz Bayramı Resmi Tatil ilan edilsin”

  Newroz Tertip Komitesi, Grand Hasankeyf Otelinde 21 Mart’ta kutlanacak Newroz Bayramı nedeniyle basın toplantısı düzenledi. 21 Mart Saat 11.00’de Yeni Otogar yanında yapılacak Newroz kutlamalarında Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım ve DTK Üyesi Nuri Özdemir’in yanı sıra Kadir Çat, Hediye, Erdoğan gibi sanatçıların da yer alacağı kaydedildi.

 • Vali Deniz Diyarbakır Caddesi Esnafını Ziyaret Etti

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü nedeniyle ilimizde düzenlenen programların ardından Vali Ahmet Deniz, Diyarbakır Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. Esnafı ziyaret eden Vali Deniz, çayevlerinde oturan vatandaşlarla çay içip, sohbet etti.

 • CHP’li Yaşar SP, BBP, DP ve İyi Partiyi Ziyaret Etti

  Cumhuriyet Halk Partisi Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar dün parti ziyaretlerine ağırlık verdi. Parti ittifaklarının konuşulduğu bugünlerde Ankara’da olduğu gibi Batman’da siyasi partilerde hareketlilik yaşanıyor.

 • Ekmen Yaşlılara Saygı Haftasını Kutladı

  Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube başkanı Hüseyin Ekmen 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü yarınlara taşımamızı sağlayan ve her zaman tecrübelerinden yararlandığımız değerli varlıklarımızdır.

 • Futbol Turnuvasının Şampiyonu Yaşam Hastanesi

  Batman Sağlık İl Müdürlüğü ile ATT Der (Acil Tıp Teknikerleri Derneği) tarafından tıp bayramı etkinlikleri çerçevesinde ortak düzenlenen Futbol turnuvasının şampiyonu Özel Batman Yaşam Hastanesi oldu. 16 Kamu ve Özel Hastanenin katıldığı turnuvada 4 maçını da kazanan Özel Batman Yaşam Hastanesi takımı Şampiyon oldu.

 • Çözüm Gazetesi 4 Yaşında

  4 yıl önce yayın hayatına başlayan Batman Çözüm Gazetesinin yıl dönümü kutlaması Grand Hasankeyf Otelde yapılan pasta kesimiyle yapıldı.

 • AKSOY’dan Üç Aylar ve Regaib Kandili mesajı

  Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, 19 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak olan üç Ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 • Ressam GÜNEŞTEKİN Batmandaydı

  Batman Belediyesi tarafından adının verildiği kültür ve sanat merkezindeki söyleşiye katılan Batmanlı dünyaca ünlü ressam Ahmet GÜNEŞTEKİN, en büyük hayalinin tarihi ilçe Hasankeyf'i yüksekten gören bir yere, dünya çapında bir müze kurmak olduğunu söyledi.

Önceki Sonraki
© 2018 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Normal Siteye Dön