Menü

Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Geri Dön
 • Çaçaron, Batman Üniversitesi Öğrencilerini Coşturdu B

  Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden oluşan Çaçaron Grubu, Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü Konferans Salonu’nu dolduran yüzlerce öğrenciyi çalıp söyledikleri seçkin müzik parçalarıyla coşturdu.

 • Rektör DURMUŞ, “Öğrencilerimizin İsteklerini Yapmaya Devam Edeceğim”

  Çaçaron Müzik Dinletisi’nde konuşan Rektörümüz DURMUŞ, “kıymetli öğrencilerim sizlerin isteklerini yeri getirmeye devam edeceğim, ancak tek bir şartım birbirinizi sevin” dedi. Batman Üniversitesi öğrencilerinin yoğun alkışı altında müzik dinletisinin yapıldığı konferans salonuna giren Rektör DURMUŞ, Çaçaron Müzik Dinletisi’nin açılış konuşması yaptı.

 • AKSOY kitap fuarı, hazırlıklarını denetledi

  Belediyenin katkılarıyla Batman'da ilki düzenlenecek olan Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, kitap fuarının düzenleneceği alanda incelemelerde bulundu. Sahadaki incelemelerinde AKSOY, Batman 1. Kitap Fuarına tüm halkın davetli olduğu dile getirdi.

 • Okul Sporları toplantısı yapıldı

  Batman’da her yıl yapılan Okul Sporları toplantısına büyük ilgi gösterildi. Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kültür ve Turizm Müdürü M.İhsan Aslan’lı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Burak Eren, Okul Müdürleri, idareciler ve Beden Eğitimi öğretmenleri katılım sağladı.

 • Kesk’ten Şırnak’taki Maden Faciasına Tepki

  KESK Batman Şubeler Platformu Şırnak’ta yaşanan maden faciası ile ilgili basın açıklaması yaptı. Dönem Sözcüsü Deniz Topkan tarafından yapılan açıklama şöyle “Ülkemizin sermaye için ucuz iş gücü cennetine çevrilmesinin bedelini işçiler, emekçiler canları ile ödemeye devam ediyor.

 • Ulusal Anız Çalıştayı Toplantısı Yapıldı

  Batman Valiliği, Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Batman Üniversitesi ile Batman Ziraat Odası Başkanlığı tarafından 25-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Batman Üniversitesi merkez yerleşkesinde düzenlenecek olan "Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı" toplantıları devam ediyor.

 • 1. Kitap Fuarı hazırlıklarını incelediler

  Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Şevket Aksoy ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş 1. Kitap fuarı hazırlıklarını incelediler. Batman Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 21 – 29 Ekim tarihleri arasında Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü Bahçesi’nde düzenlenecek olan Batman 1. Kitap Fuarı hazırlıklarını yerinde inceledi.

 • Valilikten Muhtarlar Gününe Kutlama

  İlimizde “19 Ekim Muhtarlar Günü” çeşitli etkinliklerle kutlandı.19 Ekim Muhtarlar Günü’nde ilimiz merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları tarafından Valilik bahçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Tören, Türkiye Muhtarlar Derneği Batman Şube Başkanı Fahrettin Kağba tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından sona erdi.

 • İl İstihdam Kurulu Toplandı

  İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 yılı 4. dönem olağan toplantısı, Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Deniz'in yanı sıra, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, kamu kurumlarının yöneticileri, meslek odaları, sendika ve STK temsilcileri katıldı.

 • Milletvekili Hamidi Başarılı Çiftçileri Ağırladı

  Genç Çiftçi Projesi' kapsamında örnek başarı gösterip fark yaratan ve Tarım Bakanlığınca ödüle layık görülen Batmanlı Çiftçileri Akparti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi TBMM de ağırladı. Milletvekili Hamidi Çiftçileri gösterdikleri başarından dolayı tebrik ederek Batman çiftçisinin her zaman yanında olduklarını belirtti. Akparti Hükümetinin Çiftçilerin her zaman yanında olduğunu açıklayan Hamidi yapılan ziyaretten dolayı Genç çiftçi kardeşlerini tebrik etti.

 • İmam Hatip Koordinasyon Kurulu Toplandı

  Batman’daki İmam Hatip okullarının eğitim, bina ve lojistik konularında çalıştay yapmak üzere koordinasyon toplantısı yapıldı.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı, Batman İmam Hatip Okulları Platform Başkanı Turgut Erhan’ın açılış konuşması ile devam etti.

 • Güler'den Aksoy’a veda ziyareti

  Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Güler, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’a veda ziyaretinde bulundu. Yaklaşık 2,5 yıldan bu yana Batman’da görev yapan Başsavcı Vekili Güler Manisa’ya atandı.

Önceki Sonraki
© 2017 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi

Normal Siteye Dön