Lütfen bekleyin..STK'lardan LGS değerlendirmesi

04 Temmuz 2019, 17:51 - Okunma: 363

Yedi Hilal Derneği Batman Şubesi’nin organizasyonuyla bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşları ve dernekler Batman’ın LGS’de 72. Sırada yer almasının yanı sıra eğitim- öğretimde görülen bazı eksiklikler ve çözüm önerileriyle ilgili ortak bir basın açıklaması düzenlendi. Eski İl Milli Eğitim Müdürlüğü karşısı,

 ÖNDER binasınin alt katında bulunan Yedi Hilal Dernek binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Yedi Hilal Derneği Batman Şube Başkanı Ahmet Başaran ve diğer oluşumların temsilci ve üyeleri katıldı. Basın açıklamasını okuyan Uluslararası Sağlık Eşitliği (USED) Derneği Genel Başkanı  Osman Bağaç, Eğitim açısından Batman ilinin başarı seviyesinin Türkiye ortalamasının çok altlarında olmasının en ciddi sorun olduğunu belirterek şöyle konuştu: “ En son LGS sonuçlarına göre Batman’ın 72. Sırada yer alması hak etmediğimiz bir sıralama olmuştur. Daha da vahimi 2018 yılındaki sıralamamız 59 iken bu yıl 13 sıra daha gerileyerek 72. Olmamız Batman Kamuoyunu derinden üzmüştür. İlimizdeki okullarda verilen bunca kurslara rağmen eğitimdeki başarımızın bu seviyede olması düşündürücüdür.  Bu durum bizi ve eğitime gönül veren değerli dostlarımızı derinden etkilemektedir. Bu konuda önümüzdeki yıl için gerekli tedbirlerin alınması “ BAŞARI ODAKLI ÇALIŞMALAR” a hız verilmesi, etkili kararlar alınması ve ivedilikle bu kararların uygulamaya konulması gerekmektedir. Öğrencilerimizin ahlak ve maneviyat alanındaki yetersizlikleri ve okullardaki seçmeli derslerin seçimindeki keyfi uygulamalar; bu bağlamda öğrencilerimizin gelişmesine katkı sağlayacak Kuran-ı Kerim, Siyer, Arapça gibi derslerin- öğrenci ve velilerin seçmesine karşın – okullarımızın çoğunda seçilmesi bu konudaki eksikliği arttırmaktadır”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman kitap okuyor etkinlikleri kapsamında Mehmet Emin Şimşek İlkokulu ola..
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hayata geçirilen ve Vali H..
Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümü, Kozluk ilçesinde düzenlenen törenlerle ku..
Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıldönümü nedeniyle ilimizde yapılan resmi kut..
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı n..
Bekirhan Beldemizdeki okulların eksikleri, ihtiyaçları, yeni eğitim ve öğre..

RSS
© 2019 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=