Lütfen bekleyin..Kar Temizleme Araçları

30 Mart 2019, 13:26 - Okunma: 689

Aynı zamanda kar küreme araçları olarakta bilinmektedirler . Olumsuz hava koşullarında, daha doğrusu şiddetli kar yağışları neticesinde ana yollarda ve aynı zamanda tali yollarda biriken çokça karın bu yolları kapatması ve sonucunda da bu yolların ulaşıma kapanması sıklıkla karşılaşılan durumlardır.

Aynı zamanda kar küreme araçları olarakta bilinmektedirler . Olumsuz hava koşullarında, daha doğrusu şiddetli kar yağışları neticesinde ana yollarda ve aynı zamanda tali yollarda biriken çokça karın bu yolları kapatması ve sonucunda da bu yolların ulaşıma kapanması sıklıkla karşılaşılan durumlardır. 

Kar küreme araçları gerek mekaniği olsun ve gerekse aksamında bulunan ekipmanlar sayesinde önünde bulunan kar bıçağı (kar küreme aparatı) yardımı ile karı oyuğunda bulunan boş haznede toplar ve kardan dolayı tıkanmış olan yolu kısa süre içerisinde açar. Oldukça güçlü makine olan kar temizleme aracı hem kırsal kesimlerin köy vilayetleri ile şehir merkezlerinde, hem de metropol tarzı büyük şehirlerin ana yollarında ve aynı zamanda da tali yollarında kullanmaktadır. Toplumsal düzen açısından oldukça önem taşıyan bu araçlar, insanların okula, işlerine yahut gitmeleri gereken yerlere gidebilmelerini sağlamaktadırlar. 

Kar küreme araçlarının büyüklükleri değişkenlik göstermektedir. Bulundukları şehirlere ve iklim şartlarına göre bu araçlar çok daha büyük olabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse; İstanbul’da yolun kapanmasına sebep olan karın temizlenmesi için çalışacak olan kar temizleme aracının hem kendi hem bıçak (kar küreme aparatı) boyutu, Afyon’da kullanılan kar temizleme aracının boyutu ile eş değer değildir. Tabii ki de İstanbul’da çalışacak olan kar temizleme aracı daha yüksek ölçülerde olmaktadır. Netice olarak şiddetli, olumsuz kar yağışları sonrasında izlenen yol kapanmaları, bu araçlar ve bu araçların önlerinde bulunan bıçakları vasıtası ile açılmalarını sağlamakta ve olumsuz yönde etkilenen insanların hatta hayvanlarında fiziksel eylemleri ve aktiviteleri konusunda oldukça faydalı ve işe yarar bir hizmet olarak görev yapmaktadırlar. Eski zamanlarda şiddetli kar yağışları sonrasında yollar kapandığı zamanlarda öğrencilerin ulaşım sıkıntısı nedeni ile okullarına gidememeleri iyi bir örnek olarak gösterilebilir.

Esman Cega Kanal Açmayol temizleme ve Kar küreme araçları ile hizmetinizdedir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler
Kol saati her zaman geçmişten günümüze tüm kadın ve erkeklerin en vazgeçilm..
Çocuklarınızın sağlığına dikkat etmek istediğinizde özellikle omega 3 deste..
Çeşitli kumaşlardan veya deriden yapılabilen, belin üstünde kalan, kısa ve ..
Mum boyaları ve buna benzeyen pastel boyaları görsel sanatlar dersinde sıkl..
Tekstil alanında ve giyim eşyalarında ürünlerin tanıtımı ve teşhiri çok öne..
Triko kazak satın alınmak istendiğinde her markanın koleksiyonunda birbirin..

RSS
© 2020 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=