Lütfen bekleyin..CHP’li Vekil Batman’ın sorunlarını gündeme getirdi

25 Şubat 2019, 17:03 - Okunma: 409

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal TBMM ‘de düzenlediği basın toplantısında Batman’ın sorunlarını gündeme taşıdı. Son yıllarda Batman’dan büyük metropollere ciddi oranda göçlerin yaşadığını ifade eden Topal, Batman Halkı boş vaad istemiyor, derdine derman olacak çözümler istiyor, dedi. Batman’ın sorunlarının her platformda takipçisi olacağını dile getiren Serkan Topal,

yaptığı basın açıklamasında şu görüşleri ifade etti.
BATMAN HALKI, İŞ İSTİYOR, AŞ İSTİYOR
Bildiğiniz üzere Batman,  bölgesinde cazibe merkezi olmaya aday önemli bir ilimizdir. Cumhuriyet döneminde büyük  gelişme sağlayan Batman 1955 yılında İlçe,1990 yılında ise il statüsüne kavuşmuştur. Ancak son yıllarda Batman bu gelişme ivmesini kaybederek sürekli göç veren,  özellikle genç işsizliğin en yüksek olduğu il haline gelmiştir. İlde yaşayan her 4 kişiden biri işsizdir. Gençlerimiz kahvehanelere mahkûm edilmiştir. İktidar sorunları kalıcı çözümler üreterek,  kalıcı istihdam yaratarak çözmek yerine, siyasi kaygıları öne alarak geçici İŞ-KUR istihdamları ile çözmeye çalışmaktadır. Bu sadece oy kaygısı ile yapılan,  bölgenin yarasına derman olmak yerine pansuman yapan siyasi bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımı red ediyoruz.  Çünkü Batman Halkı sorunlarına kalıcı çözümler istiyor.  Batman Halkı, İş istiyor, aş istiyor. Sağlıklı yaşamak istiyor.  Kendi topraklarında karnını doyurmak istiyor. Hükumetten bu konuda vaad değil, icraat bekliyor. Bizlerde Batman Halkı adına, Hükümetten Batman’ın sorunlarına çözüm istiyoruz.
‘TIP FAKÜLTESİ VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AÇILMALIDIR’
Yeni bir OSB’nin bir an önce programa alınmasını bekliyoruz.  Batman’ı da kapsayacak şekilde OSB ‘lere yönelik bölgede özel bir teşvik sisteminin geliştirilmesini talep ediyoruz. OSB’ler de  mutlaka üretim ağırlıklı tesislere öncelik verilmeli, istihdam teşvik edilmelidir  İl ‘de Üniversite var ancak hala altyapı sorunları çözüme kavuşturulamadı. Üniversitenin fiziki ve akademik sorunları acilen çözüme kavuşturulmalıdır. Öğrencilerin barınma beslenme ve ulaşım gibi temel problemleri çözülmelidir. Sağlıkta ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Aynı zamanda Bölgeye de hizmet veren Batman Sağlık kuruluşları yetersizdir. Hastanelerin yatak kapasitesi mutlaka artırılmalıdır. Batman Üniversitesi TIP Fakültesi bir an önce kurulmalı ve Araştırma Hastanesi açılmalıdır. Ekonomik sıkıntılar yaşayan Esnafın durumu gözden geçirilmeli, esnaf ve sanatkâra devlet desteği acilen sağlanmalıdır. 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Kozluk ve Bekirhan’da Belediye başkanlığını kazanan HDP’li Başkanlar mazbat..
İYİ Parti Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, 31 Mart yeril seçimleri öncesi tü..
AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Akif Gür, Merkez İlç..
31 Mart yerel seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan ve tüm siyasi part..
Seçim çalışmalarını sürdüren HDP Eşbaşkan adayı Korkmaz HDP Kadın Meclisi a..
Saadet Partisi seçim çalışmaları kapsamında Batman'daki STK ve dernek z..

RSS
© 2019 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=