Lütfen bekleyin..Aile Hekimlerine ‘Kronik Hastalıklar İzlemi’ eğitimi

14 Aralık 2021, 18:25 - Okunma: 69

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, aile hekimlerine yönelik ‘Kronik hastalıklar izlemi’ eğitimi düzenledi. Eğitim, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Mehmet Ata Akıl tarafından verildi.Bulaşıcı olmayan hastalıklar, risk faktörlerinin önlenmesi ve kontrolü çalışmaları kapsamında toplumsal farkındalığı arttırmak,

kalp ve damar hastalıklarının erken tanısını sağlayarak ve tedavi standartlarını oluşturarak hastalık yükünü azaltmak ve geriatrik sendromların açığa çıkarılması, yaşlının yaşam kalitesinin arttırılması ve fonksiyonel bağımsızlığının sürdürülmesinin sağlanması amacıyla kronik hastalıkların yönetimine yönelik çalışmalar sürdürülmekte olup, bu bağlamda birinci basamakta Aile Hekimlerine yönelik Kronik Hastalıklar İzlemi 1. Modül (kardiyovasküler risk değerlendirmesi ve hipertansiyon) 2. Modül (koroner arter hastalığı, inme ve kronik böbrek hastalığı) ile 3. Modül (yaşlı izlemi) eğitimi verilmiş bulunmaktadır. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Periton Diyaliz Ünitesi hastaları ald..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelinde 25-31 Aralık illere göre ha..
Batman Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan Nöroloji Uzmanı Dr. Esma B..
Protein tozları günümüzde gerek sporcular gerekse sağlıklı yaşam tarzını be..
Özel Batman Dünya Hastanesi, 128 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi cihazıyla y..
Göz kuruluğu; gözde batma, yanma, kum varmış hissi, kaşıntı, görme bulanıkl..

RSS
© 2022 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=