Lütfen bekleyin..Okul öncesi eğitim çalıştayı toplantısı yapıldı

22 Ekim 2021, 08:26 - Okunma: 142

"Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı" planlama ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti. "Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı" planlama ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ın konuşmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran:

"Değerli Arkadaşlar, hedeflediğimiz "Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı"nı Bakanlığımızın desteği ve Valiliğimizin oluruyla 1- 3 Kasım 2021 tarihlerinde ulusal düzeyde gerçekleştireceğiz. Çalıştayımıza Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinin tamamı ve ülkemizin diğer coğrafi bölgelerinden de birer il katılım sağlayacak. Çalıştayımızın okul öncesi eğitime faydalı ve kazanım sağlayacak bir çalıştay olmasını hedefliyoruz. Ülkemizde ve ilimizde son 20 yılda eğitimin diğer alanlarında olduğu gibi okul öncesi eğitimde de ciddi bir ilerleme sağlandı. İlimiz, okul öncesi eğitim anlamında Ülkemizin en iyi illeri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda yaptığımız çalışmalarla okul öncesi eğitimde okullaşma oranımız yüzde 95 seviyesine yükseldi. Yapacağımız çalıştay ile birlikte okul öncesi eğitime ciddi bir ivme daha kazandırmayı düşünüyoruz." dedi. Toplantı çalıştay da ele alınacak konu başlıkları ve devam eden hazırlıkların ele alınmasıyla devam etti.  Çalıştaydan çıkacak rapor 20. Eğitim şurasına sunulacak. Müdürlüğümüz binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Ömer Çiçek, Abdurrahim Kusen, Emrullah Aslan ve çalıştay yürütme kurulu üyeleri katıldı.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Tercüme, uzun yıllardan bu yana insanların etkili bir şekilde anlaşabilmesi..
Üniversite Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet göst..
Batman Atatürk İlkokulu Müdürü Misbah Eratilla, İl Milli Eğitim Müdürü Mahm..
Eğitim Sen Batman İl Başkanı Nureddin Şimşek, Valiliğin Eğitim Sen’li eğiti..
"Koruyucu Meleğim Annem" Projesinde gönüllü olarak görev alacak r..
Kalitenin tüm birimlerde uygulanmasına özen gösterilen üniversitede 2021 Ka..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=