Lütfen bekleyin..Başkan Ekmen Denetleme Kurulu Başkanı oldu

20 Ekim 2021, 12:12 - Okunma: 82

Türkiye Emekliler Derneği Denetleme Kurulu Üyesi ve Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, Ankara’da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda Denetleme Kurulu Başkanı oldu.Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), 51. yılında 23. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. TES-İŞ Sendikası

 Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kongrede, 114 şubeden 370 delege oy kullandı. Seçimlerde, Genel Başkan Kazım Ergün güven tazelerken, Gazi Aykırı Genel Sekreterlik, Ömer Kurnaz Genel Mali Sekreterlik, Arif Yıldız Genel Eğitim Sekreterliği ve Abdülkadir Ersal da Genel Teşkilatlandırma Sekreterliği görevlerine yeniden seçildi.
BAŞKAN EKMEN, DENETLEME KURULU BAŞKANI OLDU
Batman’da teşkilatlanma çalışmalarını güçlü tutarak üye sayısını 12 Bine çıkaran, emekli bireyler için TOKİ aracılığı ile konut projesini hayata geçiren, emeklilerin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için özel sağlık kuruluşları ile indirim protokollerine imza atan, emekli ve aileleri için Halk Eğitim Merkezi aracılğı ile ücretsiz meslek kurslarının açılmasını sağlayan Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen de Genel Kurul sonucunda oluşturulan Genel Merkez Denetim Kuruluna, Denetleme Kurulu Başkanı olarak seçildi. Denetim Kurulu, Hüseyin Ekmen (Batman Şube Başkanı), Merdan Derviş Ilgaz (Körfez Şube Başkanı), Vedat Gür (Elazığ Şube Başkanı)’dan oluştu.


EMEKLİLER ZOR SÜREÇTEN GEÇİYOR
Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Kazım Ergün, emeklilerin çok zorlu bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek “Emekli aylıklarında, sosyal ödemelerinde norm ve standart birliğinin sağlanması için 506 Sayılı Kanun döneminde olduğu gibi gösterge sistemine geçilmeli ve alt sınır aylık bağlama oranı yüzde 70 olarak belirlenmelidir. Vergi iadesinin yerine getirilen yüzde 4-5 arasında değişen ek ödeme yüzdeleri, KDV ve ÖTV oranları esas alınarak, Yüzde 8-10 oranlarına yükseltilmelidir. Emeklilerimizin ödemiş oldukları katkı payları, emeklilerimizin ödeme gücünü aşmıştır. Çalıştığı dönemlerde yüzde 12 sağlık primi ödeyen emeklilerimiz, sağlık hizmeti aldığında çeşitli adlar altında kesilen katkı paylarından muaf tutulmalıdır. Emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri günün koşullarında yetersiz kalmaktadır. İkramiyeler enflasyona endekslenmelidir” dedi.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği Bursa Şubesinin ev sahipliğinde 10..
Sadece hekimler için kabul edilen zam kararına tepki gösteren sağlık çalışa..
KESK Kadın Sekreteri Döne Gevher Koyun, Tümbel-Sen Genel Sekreteri Yılmaz Y..
HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, mobilya üretimi yapan ..
KESK Sekreteri Döne Gevher Koyun, Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Nurettin Ş..
Batman'da 2004 yılında Batman İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=