Lütfen bekleyin..Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

23 Eylül 2021, 15:54 - Okunma: 86

'Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Planlama Toplantısı' İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.Müdürlük toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Emrullah Aslan, Abdussamed Oral ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ın

konuşmasıyla başlayan toplantı Şube Müdürü Aslan'ın yaptığı bilgilendirme konuşması ve görüş ve öneriler bölümüyle sona erdi.
‘MESLEK OKULLARIMIZ SON YILLARDA ÇOK CİDDİ BİR ATILIM SAĞLADI’
Konuşmasına yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek başlayan, İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: "Değerli Arkadaşlar, salgın dönemi meslek okullarımız için büyük bir milat oldu. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu birçok malzemeyi çok seri bir şekilde üreterek hem ülkemizin bu konudaki ihtiyacı karşılandı hem de ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlandı. Meslek okullarımız son yıllarda çok ciddi bir atılım sağladı. Okullarımızın üretimden elde ettiği gelir, son iki yılda yüzde 100 artarak 2020 yılında 503 milyon 197 bin 847 liraya ulaşmıştı. Kovid-19 salgını nedeniyle okulların uzun süre kapalı olmasına rağmen bu yılın ilk 8 ayında ise katkı, 300 milyon liraya ulaştı. Salgın döneminde ilimizde de ciddi anlamda bir üretim sağladık. Salgın döneminde ilimizin, resmî kurumlarımızın ve okullarımızın ihtiyaç duyduğu birçok malzemeyi kendi okullarımızda üreterek büyük bir ihtiyacı karşılamış olduk. Salgın döneminde ve diğer dönemlerde meslek okullarımızdaki özverili çalışmaları bizzat yerinde gördük. Yapılan işler ve ortaya çıkarılan eserler takdire şayandır. Bu başarılı çalışmalardan ötürü sizlere ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
‘TÜM ÖĞRENCİLERE FARKLI BRANJLARDA EĞİTİM VERECEĞİZ’
Önümüzdeki süreçte de mesleki eğitimdeki eğitim, üretim, istihdam döngüsünü güçlendirerek okullarımızdaki üretim kapasitesini artıracağız. Amacımız meslek okullarımızı büyük birer üretim merkezi haline getirmek.  Üretim ve eğitim kalitesinin artması için geçen sene öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik birçok çalışmayı hayata geçirmiştik. Meslek okullarımıza verdiğimiz bu eğitimleri bu senede vermeye devam edeceğiz. DİKA ile iş birliği halinde bu alanda açık öğretimde eğitim gören çocuklarımız için kurslar açacağız. Bu şekilde öğrencilerimizi üretim sürecinin içine daha çok katmayı planlıyoruz. Gelişmiş ülkelerin çoğu mesleki eğitime verdiği önem ile ayaktadır. Bizde bu alanda ilerlemeye devam edeceğiz. Ayrıca DİKA'dan uzmanlarınca çocuklarımıza girişimcilik seminerleri verilecek. Geçen yıl "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okul öğrencilerimize resim, müzik ve spor alanında eğitimler verdik. Bu yıl meslek öğrencilerimizin tümüne yönelik resim, müzik ve spor alanında eğitim vermeye devam edeceğiz." dedi.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eğitim Sen Batman İl Başkanı Nureddin Şimşek, Valiliğin Eğitim Sen’li eğiti..
"Koruyucu Meleğim Annem" Projesinde gönüllü olarak görev alacak r..
Kalitenin tüm birimlerde uygulanmasına özen gösterilen üniversitede 2021 Ka..
Taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan şoförlere yönelik ..
'Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenler' toplantısı İl Milli Eğit..
Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Nureddin Şimşek, yeni eğitim-öğretim yılı ön..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=