Lütfen bekleyin..Petrol türevleri çevreyi tehdit ediyor!..

17 Temmuz 2021, 17:54 - Okunma: 205

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argunağa yaptığı açıklamada "Geçtiğimiz günlerde Batman-Diyarbakır çevre yolunun büyük otogar mevkiinde, ana cadde üzerinde petrol türevleri şikayetleri aldık. Yerinde yaptığımız tespit ve görüntülemelerden sonra sorunla ilgili olarak muhatap kurum olarak gördüğümüz Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerini bilgilendirdik. Elimizdeki verileri

(fotoğraf ve kamera görüntülerini) kendilerine ileterek bilgi ve çözümü için gayret talebinde bulunduk. Ayrıca görevleri olmadığı halde TPAO birimlerini de bilgilendirdik. TPAO yöneticileri uzmanları göndererek yerinde inceleme yaptıklarını, bir komisyon oluşturulup daha geniş kapsamlı araştırma yapılmasının gerekli olduğunu belirterek böyle bir çalışmada rol alabileceklerini beyan ettiler.

Çevre ve Şehircilik yöneticileri bize ilgileneceklerini beyan ettikleri için günlerdir yapacakları bilgilendirmeyi bekledik. Cevap gelmeyince duruma seyirci kalmayacağımızı kendilerine mesajla ilettik, yetinmeyerek telefonla aradık. Ancak ilgililer, mesaj ve telefonlarımıza cevap verme gereğini duymadılar.

Bu kentin çevre sorunlarını tespit ederken, öncelikle basına ve kamuoyuna açıklama yapmadan önce muhataplarımızı bilgilendirip, çözümünü talep etmekteyiz. Muhataplar sorunla ilgilendiğinde kendilerine destek vermeyi, duyarsız kaldıklarında ise basına ve kamuoyuna duyurmayı görev biliriz.

Bizler halkımızın sağlığı için mücadele veriyoruz, muhatap almasanız bile kamuoyuna sorunla ilgili bilgi vermek ve çözümü için çalışmak zorundasınız. Batman kent girişinde, bahse konu yerde mazgaldan lağım suyu ile karışık çevreye akıp giden petrol türevlerinin kaynağı nedir diye soruyoruz. Kentimize gelenlerin ilk karşılaştığı bu manzara ayrıca rahatsız edicidir. Uzun süredir aktığı belli olan kanserojen madde içeren petrol türevleri Batman Çayını da kirletmektedir. İvedilikle bu çevre sorunuyla ilgilenmeleri için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü sorumluluk bilinciyle görevini yapmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 17 Temmuz 2021 Cumartesi

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler
Receban aşiretinin ileri gelen ailelerinden ve kentin sevilen iş adamlarınd..
Uzun zamandır Anadolu Gençlik Derneği Batman Şube Başkanlığı görevini sürdü..
Uzun yıllar seyyar tablacılık yapan 66 yaşındaki Batmanlı vatandaş Şevket A..
Batman Şehit Aileleri İle İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği an..
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları İzleme Değerlendirme Top..
Hasankeyf İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk Başkanlığı’nda kaymakamlık konferans ..

RSS
© 2021 - Batman Demokrat Haber | Batman Yerel Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=